ترجمهٔ تخصّصی رشتهٔ بیوتکنولوژی

زمانی فرا می رسد که ذهن سطح بالاتری از دانش را به خود
اختصاص می دهد اما هرگز نمی تواند ثابت کند که چگونه
آن را دریافت می کند

ترجمهٔ تخصّصی رشتهٔ بیوتکنولوژی

امروزه رشتهٔ بیوتکنولوژی به عنوان رشته‌ای کاربردی در  زندگی بشر شناخته می‌شود. در واقع، از این رشته یا به تعبیر عامیانه‌تر از رشتهٔ زیست فناوری  می‌توان برای تولید مواد و کالاهای  خوراکی، دارویی، پزشکی و… استفاده کرد. از آنجایی که این رشته در حال گسترش است، ترجمهٔ تخصّصی رشتهٔ بیوتکنولوژی به محققان کمک می‌کند تا دانش خود را نسبت به اطلاعات به‌روز نمایند. با نگاهی گسترده‌تر می‌توان کارایی ترجمهٔ تخصّصی  این رشته را دریافت. 

 با گسترش بیماری‌های واگیردار، واکسن‌ها به کمک علم پزشکی آمده‌اند و به این طریق جان هزاران بیمار نجات داده می‌شود. با توجّه به نقش رشتهٔ بیوتکنولوژی، این رشتهٔ علمی به عنوان یک ملاک توسعه در برخی از کشورها شناخته شده است. از این رو، نمی‌توان تأثیر ترجمهٔ تخصّصی رشتهٔ بیوتکنولوژی یا زیست فناوری را در عرصهٔ پزشکی و سلامت نادیده گرفت. 

 • معین ولی پوری

  مدیریت صنعتی

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • معین ولی پوری

  مدیریت صنعتی

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • معین ولی پوری

  مدیریت صنعتی

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

همانند بسیاری از متون علوم زیستی، ترجمهٔ تخصّصی رشتهٔ بیوتکنولوژی نیز کاربردهای بسیاری دارد. به دلیل گسترش روز افزون این رشتهٔ نوظهور، بیشتر توجّهٔ قشر دانشگاهی   به سمت ترجمهٔ تخصّصی رشتهٔ بیوتکنولوژی است. دانشجویان مایل هستند تا مقالات خود را در بهترین مجلّه‌های بین‌المللی نظیر ساینس دایرکت، آی. اس. آی، آ و اسکوپوس به چاپ رسانند. برخی از این دانشجویان به فکر ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌باشند. برای این دسته، چاپ مقاله در بهترین و معتبرترین مجلّه‌های بین‌المللی در اولویت قرار دارد. آنها همچنین درصدد ترجمهٔ پایان‌نامه جهت پربار کردن رزومهٔ تحصیلی یا کاری هستند. دانشجویان می‌توانند تا با خدمات ترجمهٔ تخصّصی متون زیست فناوری به اهداف خود دست یابند.

اساتید نیز از خدمات ترجمهٔ تخصّصی رشتهٔ بیوتکنولوژی استفاده می‌کنند. با پیشرفت رشتهٔ بیوتکنولوژی، اساتید خواهان دسترسی به کتب و منابع آموزشی (نظیر جزوه و فیلم‌های آموزشی) جدید و موثٌق  می‌باشند تا بتوانند در زمینهٔ تدریس مؤفّق‌تر عمل کنند همچنین، آنها تمایل دارند تا به‌منظور گسترش رشتهٔ علمی با اساتید خارجی همکاری پژوهشی داشته باشند. به همین منظور با افراد صاحب تخصّص به همایش‌های داخلی و بین‌المللی زیادی دعوت می‌شوند. برای این افراد، همراه داشتن یک مترجم همزمان به شدّت احساس می‌شود. ترجمهٔ تخصّصی متون زیست فناوری این فرصت را در اختیار  افراد قرار خواهد داد تا بتوانند ارتباط و تعامل مؤثّری را شکل دهند. می‌توان نتیجه گرفت که  در رشتهٔ بیوتکنولوژی اولویت با به‌روزرسانی دانش و اطلاعات    است و قطعاً ترجمهٔ تخصّصی متون این حوزه است که می‌تواند باعث تحقق این کار شود.

 • عنوان

  ترجمهٔ تخصّصی بیوتکنولوژی یکی از چالش برانگیزترین حوزه‌های ترجمه است. سربلند بیرون آمدن از این چالش‌ها به مهارت‌های زبانی بسیار تخصّصی، آموزش خاص و دانش موضوعی به‌روز، مهارت‌های پژوهشی، دقّت، استانداردهای کنترل کیفیت بالا و درک کامل قوانین نظارتی دقیق نیاز دارد. اصطلاحات مورد استفاده، استفادهٔ گسترده از اختصارات و کلمات اختصاری مستلزم مترجمانی آگاه و متعهد است. ماهیّت متون بیوتکنولوژی بسیار فنّی و حسّاس است. کوچکترین خطای ترجمه می‌تواند عواقب جدی‌ای داشته باشد.
 • عنوان

  رویکرد ترجمهٔ علمی با سایر رشته‌ها متفاوت است. در این تکالیف، اولین کار ما خواندن و درک متن خواهد بود تا به درستی معنای آن را انتقال دهیم. مترجم باید با بسیاری از نکات علمی که در یک متن علمی یافت می‌شود آشنا باشد و معنای آن را درک کند. تنها افرادی با تخصّص بالا قادر به کار در این زمینه خواهند بود.
 • عنوان

  هر نوشته‌ای باید بنا به هدف و محل انتشارش از فاکتورهای ویژه پیروی کند. برای نگارش مقالات علمی باید ساختار را بشناسید. مقالات دارای قواعد خاص خودشان هستند‌. لذا مترجم انتخابی شما باید از این ساختارها پیروی کند تا مقالهٔ شما کاندید چاپ در مجلّات معتبر علمی باشد.
 • عنوان

  در دنیای علوم، سرقت علمی زیاد صورت می‌گیرد. یعنی بسیاری از مقالات و تحقیقات وام‌گرفته از آثار دیگران هستند. خب قطعاً مهم است که مقالات و پایان‌نامه‌های خود را به دست یک مترجم مطمئن بسپارید. به طوریکه بتوان اطمینان خاطر حاصل کرد که در محتوای مقاله متنی خلاف جهت قوانین مجلّات نوشته نشده باشد.
 • عنوان

  هیچ کاری در دنیا بدون هزینه نیست امّا این روزها در شبکه‌های اجتماعی مترجمانی با وعده‌های فریبنده و قیمت کم شروع به تبلیغات گسترده‌ای کرده‌اند. آیا می‌شود به بهانهٔ هزینهٔ کمتر به یک مترجم بی‌نام و نشان اعتماد کرد؟ به شما توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه خود، ترجمه‌های خود را به یک مؤسسه معتبر بسپارید.

خدمات ما در زمینه‌ٔ ترجمهٔ تخصٔصی بیوتکنولوژی محدود اما بسیار تخصّصی می‌باشد.

ما به صورت حرفه‌ای در زمینه‌ٔ ترجمهٔ مقاله و  پایان نامه‌ٔ بیوتکنولوژی خدمات خود را ارائه می‌دهیم.

ترجمهٔ مقاله‌ٔ تخصّصی بیوتکنولوژی

 ترجمهٔ فارسی به انگلیسی  و  انگلیسی به فارسی مقالات بیوتکنولوژی از خدمات ابتدایی ما است. ما به صورت کاملاً مفصّل در صفحه‌ٔ ترجمه تخصّصی، روش‌ها، چالش‌ها و اشتباهات ترجمهٔ مقاله را بررسی کرده‌ایم و ترجمهٔ تخصّصی مقاله “isi” بیوتکنولوژی یا هر مجلهٔ دیگری با هر میزان سختی را پذیرا هستیم.

ترجمهٔ فوری بیوتکنولوژی

سریع برطرف کردن نیاز شما  از وظایف اصلی ما است. البته که سرعت ترجمه فست در ارائهٔ خدمات ترجمه فوری بیوتکنولوژی در سطح ایران بی‌رقیب است، تجربه‌ٔ ما و نیر‌وهای متخصّص در زمینهٔ ترجمهٔ بیوتکنولوژی ‌، کارایی و اثربخشی را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. می‌توانید برای آشنایی بیشتر با خدمات فوری، موشکی و موشکی پلاس ترجمه فست  صفحهٔ ترجمه فوری ما را بخوانید.

ترجمهٔ  پایان‌نامه بیوتکنولوژی

از جمله خدمات ما برای شما، ارائهٔ خدمات ترجمهٔ  پایان‌نامه در حوزهٔ بیوتکنولوژی است.  این کار با  کیفیتی بالا و قیمتی منصفانه صورت می‌گیرد.  وجود متخصّصان حوزهٔ بیوتکنولوژی و پژوهش این اطمینان خاطر را برای شما فراهم می‌آورد که ترجمه‌ٔ پایان‌نامهٔ شما به بهترین نحو ممکن انجام می‌گیرد و رضایت شما را جلب می‌کند‌. برای آگاهی از شرایط و روند خدمات ترجمهٔ پایان‌نامه می‌توانید از صفحهٔ ترجمهٔ تخصّصی پایان‌نامه دیدن کنید.

یکی از مهمترین کاربردهای ترجمه ی متون پزشکی این است که دسترسی به داده ها و اطلاعات پزشکی را برای عموم مردم در سراسر دنیا به زبان مادری خودشان را آسان میکند. در این صورت بیمار به راحتی میتواند به طیف وسیعی از اطلاعات پزشکی دسترسی داشته باشد و از راهنماییهای پزشکان متخصث در سراسر دنیا استفاده کند.

دومین کاربرد ترجمه متون پزشکی بازاریابی برای داروهای وارداتی است که دستور العملها و کاربردها و روش مصرف آن را از زبان مبدا به زبان مردم آن کشور ترجمه میکند تا بیمارانی که به این دارو نیاز دارند بتوانند بهتر از آن استفاده کنند.

بیوتکنولوژی میکروبی

بیوتکنولوژی پزشکی

بیوتکنولوژی مولکولی

بیوتکنولوژی محیطی و دریایی

بیوتکنولوژی فراورش زیست

بیوتکنولوژی کشاورزی یا گیاهی

دروس مشترک گرایش‌ها:

روانشناسی عمومی

فلسفهٔ عمومی

فلسفهٔ هنر و زیبایی شناسی

فلسفهٔ و روش‌شناسی علوم

تاریخ علم

روش تحقیق

مبانی منطق

منطق ریاضی

اصول مبانی مدیریت صنعتی

مبانی علم و حقوق و روابط بین‌الملل

اصول علم اقتصاد

ریاضی عمومی

آمار و احتمالات

محاسبات علمی عددی

شیمی عمومی

شیمی آلی

شیمی تجزیه

شیمی فیزیک

مکانیک

الکتریسیته و مغناطیس

موج و حرارت

فیزیک جدید

زیست‌شناسی عمومی

زیست‌شناسی سلولی

زیست‌شناسی مولکولی

ژنتیک عمومی

ژنتیک میکروارگانیسم‌ها

اصول مهندسی ژنتیک

میکروبیولوژی عمومی

میکروبیولوژی کاربردی

بیوشیمی ساختمانی

متابولیسم

روش‌های بیوشیمی و دستگاهها

ایمنی‌شناسی

زیست‌شناسی پرتوی

اصول مهندسی بیوشیمی

موازنهٔ جرم و انرژی

مکانیک سیالات

انتقال حرارت

انتقال جرم

مبانی بیوتکنولوژی پزشکی

مبانی بیوتکنولوژی مولکولی

مبانی بیوتکنولوژی کشاورزی

مبانی بیوتکنولوژی محیطی

مقررات زیست ایمنی

دروس تخصّصی گرایش بیوتکنولوژی پزشکی:

ایمونوژنتیک

ایمنی‌شناسی سلولی – مولکولی

ژنتیک پزشکی

متابولیت‌های میکروبی

فاراماکوژنتیک

فرآورده‌های نوترکیب

مهندسی ژنتیک پیشرفته،

آنزیمولوژی

دروس تخصّصی گرایش بیوتکنولوژی محیطی و دریایی:

فروشوئی میکروبی

تصفیه بیولوژیکی فاضلابها

تصفیهٔ بیولوژیکی آلاینده‌های خطرناک

آلودگی دریا و بیوتکنولوژی دریایی

پاکسازی زیستی،

مدلسازی و شبیه‌سازی فرآیندها

معادلات دیفرانسیل

شیمی فیزیک

میکروبیولوژی محیطی

دروس تخصّصی گرایش بیوتکنولوژی مولکولی:

بیوفیزیک سلولی مولکولی

مهندسی ژنتیک پیشرفته

آنزیمولوژی

ساختمان و عمل پروتئین‌ها

ساختمان و عمل اسیدهای نوکلئیک

زیست‌شناسی مولکول پیشرفته

بیولوژی سلولی- مولکولی تکوینی

شیمی فیزیک.

دروس تخصّصی گرایش بیوتکنولوژی فراورش زیستی:

مهندسی واکنش‌های شیمیایی

فرآیندهای جداسازی

طراحی راکتورهای بیوشیمیایی(بیوراکتورها)

مبانی بیوتکنولوژی تخمیر

پدیده‌های انتقالی در سیستم‌های بیوشیمی

کنترل فرآیند

طرح و اقتصاد مهندسی

معادلات دیفرانسیل

شیمی فیزیک

دروس تخصّصی گرایش بیوتکنولوژی کشاورزی (گیاهی)

سیتوژنتیک(کلاسیک و نوین)

اصول اصلاح نباتات

اصلاح نباتات پیشرفته

کشت بافت گیاهی و کاربردهای آن

تعیین نقشهٔ ژنی گیاهی(کلاسیک و نوین)،

ژنتیک مولکولی گیاهی

روشهای نوین انتقال ژن به گیاهان

آفات و بیماریهای گیاهی

مهندسی ژنتیک پیشرفته

دروس تخصّصی گرایش بیوتکنولوژی میکروبی:

میکروبیولوژی محیطی

فیزیولوژی میکروارگانیسم‌ها

پدیده‌های تخمیری،

پروتئین‌ها و پلی ساکاریدهای میکروبی

بیوتکنولوژی غذایی

بیوتکنولوژی آرکی باکتری‌ها

آنتی بیوتیکها

بیوتکنولوژی قارچ‌ها

چرا ترجمه فست ؟!

خدمات ما در زمینه‌ٔ ترجمهٔ تخصٔصی داروسازی محدود اما بسیار تخصّصی می‌باشد.

ما به صورت حرفه‌ای در زمینه‌ٔ ترجمهٔ مقاله و  پایان نامه‌ٔ داروسازی خدمات خود را ارائه می‌دهیم.

100
میزان رضایت
1000
تعداد مقالات
10
سابقه کاری

سرپرست تیم مترجمین متون بیوتکنولوژی

استفاده از مترجم پزشکی توصیه می شود . این متخصص به عنوان یک مترجم علمی، می تواند بر موضوع تسلط داشته باشد استفاده از مترجم پزشکی توصیه می شود . این متخصص به عنوان یک مترجم علمی، می تواند بر موضوع تسلط داشته باشد

نظرات کاربران از ترجمه فست

همین الان فایلتو برای ما ارسال کن تا از قیمت ترجمت باخبرت کنیماستفاده از مترجم پزشکی توصیه می شود . این متخصص به عنوان یک مترجم علمی، می تواند بر موضوع تسلط داشته باشد استفاده از مترجم پزشکی توصیه می شود . این متخصص به عنوان یک مترجم علمی، می تواند بر موضوع تسلط داشته باشد.

همین الان فایلتو برای ما ارسال کن تا از قیمت ترجمت باخبرت کنیم استفاده از مترجم پزشکی توصیه می شود . این متخصص به عنوان یک مترجم علمی، می تواند بر موضوع تسلط داشته باشد

سوالات متداول

چیزی یافت نشد.

پوزش، اما هیچ نتیجه ای برای آرشیو درخواست شده پیدا نشد. شاید جستجو در پستهای مشابه به شما کمک کند.

مشاوره